Vínna karta

Každé víno má svoj charakter, ktorý sa odráža v jeho vôni, farbe aj chuti. Spoznajte tie najlepšie slovenské a svetové vína, ktoré omámia vaše zmysly.

Rozlievané víno

0,10 l Rulandské šedé, Chateau Modra Terroir
biele, suché, akostné
1,70 €

0,10 l Cabernet Sauvignon Rosé, Chateau Modra Terroi
ružové, polosladké, akostné
1,70 €

0,10 l Cabernet Sauvignon, Chateau Modra Terroir
červené, suché, akostné
1,80 €


Šumivé víno

0,75 l Hubert L´Original Brut
suché akostné
12 €

Kvalitný sekt spoznáme nielen podľa charakteristickej vône, chuti a perlenia, ale aj vďaka získaným oceneniam. Vyznačuje sa neutíchajúcim jemným perlením, decentnou biskvitovou vôňou a delikátnou chuťou, ktoré robia z neho cenný a vzácny sekt. Prostredníctvom svojich nedostižných predností dôverne pripomína rodné Francúzsko.


Biele víno

0,75 l Pinot Gris, Karpatská perla Varieto
suché akostné s prívlastkom
18 €

Zlatistá farba a výrazná vôňa záhradného ovocia s jemným orieškovým tónom vystihuje charakter tohto vína. Okrem ovocnej chute žltého melónu víno zaujme svojou plnosťou a príjemnou uhladenou dochuťou.

0,75 l Chardonnay, Mrva & Stanko
suché akostné s prívlastkom
19 €

Víno žltozelenej farby jemnejšieho odtieňa, s decentnou ovocnou vôňou tropického ovocia, najmä manga a pomaranča a s vôňou arašidových orieškov a včelích plástov. Chuť vína je noblesne ovocne delikátna.

0,75 l Rizling rýnsky, Pavelka
suché akostné s prívlastkom
14 €

Je to odroda, ktorá sa do pezinských viníc dostala až z horného toku Rýna. Víno má ovocno-lipový buket, rokmi čoraz kvalitnejší. V dobrých ročníkoch cítiť až „petrolejovú“ chuť.

Víno je láska.
Slovo víno pochádza zo slova „venas“, čo znamená „ľúbiť“. Toto slovko je synonymom nápoja, ktorý je plný zmyselnosti a je pôžitkom pre všetky zmysly.

0,75 l Varieto Veltlínske zelené, Karpatská Perla
neskorý zber, suché
17 €

Víno ovplýva ovocnou vôňou s korenistým prejavom. V chuti zmes ovocia so stopou medu a v závere mandľové tóny.

0,75 l Tramín červený, Kasnyik Strekov
suché akostné
24 €

Žltozelený vzhľad s bohatou viskozitou. Intenzívnu vôňu ruží a grepovej kôry podporuje štruktúrovaná, plná chuť s vyrovnaným priebehom a takmer dokonalou, dlhou dochuťou.

0,75 l Devín, Nichta
suché akostné s prívlastkom
16 €

Intenzívny, zelenožltý vzhľad s kvetinovým buketom. V chuti ovocný a jemne korenistý. Záver decentne grepový a harmonický.


Ružové víno

0,75 l Cabernet Franc Rosé, Vinidi
polosuché akostné
13 €

Stredne sýta farba s jahodovo červeným odtieňom. V intenzívnej vôni nájdeme stopy záhradných jahôd a čiernej ríbezle. Chuť je šťavnatá, kôstkovo ovocná so sladkým záverom.

0,75 l Cabernet sauvignon, Karpatská perla
ružové, suché
13 €

Víno ríbezľovo ružovej farby s expresívnou arómou lesných jahôd, malín a červených ríbezli. Chuť je výrazne ovocná so šťavnatou kyselinou a krémovou dochuťou.


Červené víno

0,75 l André, Karpatská perla Varieto
suché akostné s prívlastkom
12 €

Vo výraznej ovocnej vôni sa snúbi černica, drobné bobuľové ovocie s prímesou struku vanilky. Príjemná, vyvážená a šťavnatá chuť plná ovocia doplnená dobre štruktúrovanými tanínmi.

0,75 l Prémium Hron, Chateau Modra
suché akostné
20 €

Víno výraznej tmavočervenej farby s lekvárovou vôňou po prezretých čerešniach. Bohatá chuť po čokoláde a čerešniach si vás určite získa.

0,75 l Frankovka modrá, Mrva & Stanko
suché akostné s prívlastkom
18 €

Víno tmavočervenej farby bordového odtieňa, s decentnou odrodovou ovocnou vôňou. Chuť vína je šťavnato ovocná, s dominanciou kôstkového ovocia a škorice, podporená súhrou jemných kyselín a tanínov.

0,75 l Pinot Noir, Pavelka
suché akostné s prívlastkom
17 €

Plné kvalitné víno s chuťou a vôňou po čiernych malinách či lesných jahodách. Po vyzretí má tehlovo-oranžové sfarbenie, je zamatovo-korenisté, s jemnou trieslovinovou príchuťou. Vyzrievalo v nových dubových sudoch.

0,75 l Paves Cuvée, Pavelka
suché akostné
32 €

Šarmantné víno s dostatočným ovocným prejavom, dobrou harmóniou a vynikajúcou štruktúrou. Klasika s potenciálom vyzrievania. Historicky prvé komerčné cuvée,
vyzrievané v barikovom sude na Slovensku.

0,75 l Cabernet Sauvignon, PD Mojmírovce
suché akostné
15 €

Víno intenzívnej červenofialovej farby. V širokej vôni sa prelínajú tóny pupeňov čiernej ríbezle a černíc. Jedinečnú a bohatú chuť lekváru z plodov lesného ovocia dotvára excelentný tanín.

0,75 l Frankovka modrá, Žitavské vinice
suché akostné
30 €

Čítankovo dokonalá Frankovka. Tmavá, hlboká farba. Intenzívna vôňa škorice a sladkého ovocia v kombinácií s korením, ktoré prechádza do chuti. 12-mesačným zrením v barikovom sude vyrástlo víno do dokonalej elegancie. Úžasne harmonické a vyvážené so stále sviežou a hravou kyselinkou. Záver je dlhý, s čokoládovými tónmi

0,75 l Alibernet, Strekov 1075
suché akostné
23 €

Mohutne pôsobiace fialovobordové farebné odtiene. Vôňa a chuť tmavých lesných plodov, kúsok čiernej ríbezle a špecifická zamatová dochuť dávajú vínu excelentný charakter.

0,75 l Prunotto Fiulot Barbera d‘Ast
suché akostné
16 €

Víno červeno bordovej farby, s vôňou červeného kôstkového ovocia najmä čerešní a višní, s pôsobivou korenistosťou a lemom tónov sladkého drievka. Chuť vína je sústredene ovocná, s ovocnosťou najmä dozrievajúcich čerešní a sliviek, s príťažlivými kyselinami, drevitým lemom a sviežou ovocnou dochuťou.

0,75 l Estolla Reserva Tinto
suché akostné
12 €

Žiarivá rubínovo červená farba s tehlovým a okrovým nádychom. Hladká a komplexná vôňa dozretého bobuľového ovocia s korenistým nádychom muškátového orieška, tabaku a vanilky. Chuť je ideálne vyvážená s dlhou dochuťou po bylinkách a korení.


Dezertné víno

0,75 l Dilemure Aurélius, Karpatská perla
suché akostné s prívlastkom
22 €
Hrozno pochádza z nášho vinohradu Suchý Vrch. Víno má v pohári príťažlivú jantárovú farbu. V ovocno-florálnej vôni dominuje marhuľa a hruška. V chuti pekvapí príjemná sladkosť pripomínajúca agátový med a pikantné kyseliny.



Hotel SOBOTA zatvorenýZatvorené - koronavirus COVID-19 | Hotel Sobota*** Poprad-Tatry
/#moove_gdpr_cookie_modal