Hrady a kultúrne pamiatky

Milujete príbehy minulosti alebo kultúrne zážitky? Pod Tatrami si užijete skutočne bohatú dovolenku. Objavte majestátne hrady a kultúru podtatranského regiónu.

Spišský Hrad | Hotel Sobota*** - Ubytovanie a reštaurácia, Poprad - Tatry

Unikátny Spišský hrad

Národná kultúrna pamiatka, zapísaná aj v zozname svetového kultúrneho a historického dedičstva UNESCO, Spišský hrad je unikátom, ktorý sa oplatí navštíviť. Hradný komplex sa rozprestiera na obrovskej ploche 4 hektáre a je skvelou destináciou na celodenný výlet. Odporúčame navštíviť tiež blízke historické mestá Levoča a Spišská Kapitula. Z Hotela Sobota*** trvá cesta autom necelých 30min.

Hrad Stará Ľubovňa - Hotel Sobota***, Poprad, Tatry

Hrad Stará Ľubovňa

Príbehy a tradície regiónu na vás čakajú aj v Starej Ľubovni, kam sa z hotela dostanete autom za necelú hodinku. Stredoveký hrad si užijú nielen deti, pre ktoré je prichystaných množstvo atrakcií, ale výlet si užijú aj dospelí. Odporúčame tiež navštíviť skanzen pri hrade, kde na vás rovnako čakajú dobové atrakcie zachovávajúce rázovitosť regiónu.

Múzeum Ždiarsky dom - Hotel Sobota***, Poprad- Tatary

Goralské tradície v Ždiari

Pol hodinu autom od hotela sa nachádza tatranská obec Ždiar, obľúbená destinácia pre turistiku v Tatrách i pre tradičnú tatranskú architektúru. Odporúčame navštíviť aj múzeum Ždiarsky dom. Ako ochutnávku goralskej kuchyne odporúčame aj Ždiarsku kapustnicu z nášho menu.



Hotel SOBOTA zatvorenýZatvorené - koronavirus COVID-19 | Hotel Sobota*** Poprad-Tatry
/#moove_gdpr_cookie_modal