Poprad a Spišská Sobota

Vitajte pod Tatrami!

Mestu Poprad sa hovorí tiež “vstupná brána do Tatier”. Užite si zábavu a aktivity pre každého s výhľadmi na naše majestátne slovenské hory. Z Hotela Sobota*** to máte za zážitkami na skok.

Zábava v Poprade po celý rok

Poprad je obľúbenou turistickou destináciou pre dovolenkárov zo Slovenska aj zahraničia. Do centra mesta sa od hotela dostanete aj peši (cca 15min) alebo autom či taxíkom (5min).

Poprad - Námestie sv. Egídia - Hotel Sobota***

Námestie sv. Egídia je miestom, kde Poprad žije či už v lete alebo v zime. Popradské kultúrne leto každoročne prináša pod Tatry bohatý kultúrny program – koncerty, filmové premietania, hudobné či tanečné vystúpenia a divadelné predstavenia pretkávajú letné mesiace. Vychutnajte si podtatranskú pohodičku na obľúbených terasách či prechádzaním sa medzi stánkami s jedlom. Rovnako je v Poprade živo aj v zime – vianočné trhy a program až do osláv Nového roku sú populárnym eventom.

Kostol sv. Egídia - Poprad, Spišská Sobota

Pre milovníkov pamiatok a umenia odporúčame navštíviť popradské kostoly Sv. Trojice a Sv. Egídia či galériu Tatranská elektráreň. Z hotela však netreba chodiť ďaleko. Skvosty umenia, kultúry a histórie nájdete priamo v mestskej časti Spišská Sobota, kde sa Hotel Sobota*** nachádza.

Malebná Spišská Sobota

Vedeli ste, že mesto Poprad tvorí 6 častí, ktoré boli kedysi samostatnými mestečkami? Spišská Sobota medzi nimi držala prvé miesto. Dnes je nádhernou pamiatkovou rezerváciou, ktorá púta pozornosť mnohých turistov. Práve v tejto krásnej a pokojnej časti mesta Poprad sa nachádza aj náš Hotel Sobota***.

Námestie v Spišskej Sobote | Hotel Sobota***, Poprad - Tatry, Ubytovanie, reštaurácia

Odporúčame vybrať sa na príjemnú prechádzku na Sobotské námestie, kde doslova historický duch podtatranskej obce dýcha dodnes. Pokoj a nádheru architektúry a prostredia dopĺňajú tiež výnimočné pamiatky. Dominantou námestia je kostol Sv. Juraja, v ktorom nájdete aj dielo významného Majstra Pavla z Levoče.

Po prechádzke srdečne pozývame prísť si oddýchnuť na ku nám na kávičku na letnú terasu.

Viac informácií o podujatiach a aktivitách v Poprade vám radi poskytneme na recepcii alebo na stránke visitpoprad.skHotel SOBOTA zatvorenýZatvorené - koronavirus COVID-19 | Hotel Sobota*** Poprad-Tatry
/#moove_gdpr_cookie_modal